вівторок, 28 листопада 2017 р.

Різдвяний піст



Різдвяний піст починається 28 листопада і триває аж до 6 січня - Святого вечора. Мета цього посту - підготувати душу віруючої людини до одного із найважливіших православних свят - Різдва Христового, і подякувати Господу за врожай.



Календар харчування

  • Перша частина посту з 28 листопада до 19 грудня (Дня святого Миколая)
У цей час по понеділках, середах і п'ятницях слід дотримуватися сухоїдення, тобто можна вживати тільки страви, які не готувалися на вогні. Це можуть бути фрукти, овочі, мед.
По вівторках і четвергах дозволяється вживання їжі, у складі якої є олія. У ці дні доповнити раціон можна кашами та супами.
В суботу і неділю можна дати слабинку суворому посту, поласувати рибою і вином. Правда захоплюватися цим алкогольним напоєм все ж не варто.
Важливо! На який би день тижня не випало 4 грудня (Введення у Храм Пресвятої Богородиці), дозволено вживати гарячу їжу з олією, рибою і вином.
  • Друга частина посту починається 20 грудня і триває до 5 січня
Сухоїдіння по понеділках, середах і п'ятницях не відміняється. А ось у інші дні, чим ближче до Різдва, тим суворішим стає піст. У ці дні можна вживати до овочів і фруктів лише гарячу їжу, заправлену олією.
  • Третя частина посту - 6 січня
У Святвечір до появи на небі першої зірки не можна їсти взагалі. До пісних 12 страв, які подаються на стіл на Різдво, додається кутя - пшенична каша, заправлена ​​родзинками, горіхами, маком, узваром та медом. Саме з неї слід починати розговіння.
До речі, не всім потрібно обов'язково дотримуватися Різдвяного посту. Церквою дозволено не постити вагітним, годуючим мамам, людям похилого віку, дітям, підліткам, людям, зайнятим важкою фізичною працею.

4 головні помилки, які роблять під час посту

Фахівці виділяють кілька головних помилок, які дуже часто роблять люди в цей вкрай важливий період для душі та тіла.

Піст = дієта

Це зовсім не так. Піст ні за своїми медичними рекомендаціями, ні за психологічним наповненням не може називатися дієтою. Більш того, під час посту можна набрати зайву вагу. Також можуть загостритися хронічні недуги або розвинутися гострі стани, які довго не давали про себе знати.

Що робити?

Перед постом треба поговорити з лікарем і за необхідності пройти ряд досліджень. Лише потім варто починати тривале дотримання обмежень.

Їм - не їм - їм

Це велика помилка. До посту треба готуватися заздалегідь, як, до речі, і виходити з нього.

Що робити?

Приблизно за тиждень до початку посту треба починати корекцію свого раціону харчування. Не встигли? Тоді переходьте до пісних обмежень поступово. Спочатку відмовтеся від м'яса, потім - від риби і тільки згодом від молочних продуктів.
Не допускай сильного почуття голоду. Каші, салати, овочі та фрукти добре вгамують апетит і допоможуть не спокуситися на шкідливі продукти. Це і є головний урок посту!

Дефіцит білка і вітамінів

Білок і залізо - обов'язкові складові щоденного меню як у звичайний час, так і під час посту. За наявності нестачі білка, наприклад, сповільнюється обмін речовин, а м'язова маса заміщується жировою. Дефіцит заліза призводить до анемії - досить небезпечного стану.
Тому найближчим часом необхідно докласти максимум зусиль, щоб харчування було повноцінним.

Що робити?

Додати корисні продукти, які містять рослинний білок, - це, наприклад, всі бобові та горіхи. Також корисно ввести в раціон вітамін С, який допомагає кращому засвоєнню заліза. Лимон, смородина і квашена капуста - твої найкращі помічники.

 

Щоденна молитва у Різдвяний піст

Різдвяний піст без молитви – просто дієта. Якщо ви хочете досягти єднання з Богом і очистити свою душу від гріхів, необхідно щодня промовляти молитву.
«Владико Небесний, почуй же мою молитву. Очисти душу мою грішну, визволи мене від зла непростимого. Прошу Тебе, стань моїм помічником і захисником, а я залишуся вічним слугою Твоїм. Допоможи мені, Боже, так благослови мене. Амінь!».
Молитву необхідно вимовляти щодня в період Різдвяного посту, бажано перед сном.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар