Психологія для батьків

Протистояння: батьки – діти. Спеціаліст радить, як знайти спільну мову 
Батьки скаржаться, що виховувати дітей стало важко. Майже кожен другий запит стосується  саме проблем  виховання  та «некерованості» (зі слів батьків) їхньої дитини. Дорослим легше взяти ВСЕ під свій контроль, ніж потім розв’язувати купу проблем, які створюють їхні чада.

Часто батьки вимагають від своїх дітей  більше, ніж вони можуть зробити в силу свого віку, розвитку та життєвого досвіду, або ж навпаки, не переймаються тим, що діти чогось не знають, не вміють, не хочуть, не виконують чи нав’язують свою, з погляду дорослого, точку зору. Батьківська «нетерпимість» не дає змоги дитині самій здобути свій індивідуальний життєвий досвід.

         Батьківська «нетерпимість» у спілкуванні з дітьми та підсвідомі посилання про які навіть не здогадуються батьки.

Коли дитині говорять : «ти мені заважаєш», «відчепись», «зникни з моїх очей», «я тебе уб’ю», «віддамо тебе в дитбудинок» їй підсвідомо відправляється послання «Не живи».
Якщо дитині говорять «ну що ти, як маленький», «а я думала, що можу тобі довіряти, як дорослому», «ти вже такий дорослий, як тобі не соромно», «коли ти нарешті подорослішаєш» їй підсвідомо відправляється послання «Не будь дитиною».
Коли дитина чує такі слова:  «ще намучимося, коли виростеш», «ти зрозумієш мої слова, але буде пізно, тому, що в дитинство повернутись не можливо», « хороший (а), поки маленький (а) » їй підсвідомо відправляється послання «Не рости, залишайся маленьким».
Зі слів «а от  твій однокласник (сусід)», «а  от твій брат, на відміну від тебе», «у  всіх діти як діти, а ти», «ти вилитий дід, значить…» дитина підсвідомо отримує послання «Не будь собою».
Якщо дитина чує від батьків: «нікому не можна довіряти, «Ти поплатишся за свою відвертість», «довіряй, але перевіряй» підсвідоме послання для неї – «Не будь близьким (не довіряй)».
Слова «Не роби це», «не допомагай мені – я сама», «що ти там знаєш», «не вмієш не берись» дитина чує,  як – «Не роби. Ти обов’язково помилишся».
Репліки: «хочеться – перехочеться», «поболить і перестане», «не придумуй – боїться він» дитина сприймає як «Не відчувай».

Мати дітей – велике щастя, виховувати дітей - велика відповідальність, зробити дитину щасливою – батьківський обов’язок!
Будьте терплячими до своїх дітей!

 

1 коментар:

  1. Дякую за корисну інформацію! Для гарних стосунків з власними дітьми рекомендую індивідуально попрацювати з психологом, сервіс для пошуку психолога https://psyroom.online допоможе в цьому

    ВідповістиВидалити